NOU (Nordjysk Orienteringsudvalg)

 

 

MESTRE OG UDMÆRKELSER 2010 og 2009

 

NORDJYSKE MESTRE 2010 - NJM LANG

H 15-20

Ingen Nordjyske

 

H 21

Nicolai Zaar Nielsen

Aalborg OK

H 35

Allan Reiche

OK Vendelboerne

H 45

Jes Mose Jensen

AKIF

H 55

Erik Pedersen

OK Vendelboerne

H 65

Leif Hansen

Nordvest OK

D 15-20

Signe Edsen

Nordvest OK

D 21

Berit Olesen

 AKIF

D 35

Gitte Møller

AKIF

D 45

Bettina Gjedde

Mariager Fjord OK

D 55

Elizabeth Borchorst

Mariager Fjord OK

 

NORDJYSKE MESTRE 2010 - NJM STAFET

Beg. -12

 

 

 

 

Beg.

 

 

 

 

D 15-18

 

 

 

 

D 19-39

Anna Bobach

Dorthe Filskov

Helle Bobach

Aalborg OK

D 40

Winni Jørgensen

Kirsten Bobach

Tina Udholm

Aalborg OK

H 15-18

 

 

 

 

H 19-39

Jes Mose Jensen

Lennart Rebsdorf

Johan MacLassen

AKIF

H 40

Søren Theilgaard

Søren Flytkær

Jan Møller

Aalborg OK

H 55/D 35

Erik Pedersen

Karin Wæhrens

Sven Ove Thimm

OK Vendelboerne

H 65/D 50

Arne Pedersen

Rigmor Schou

Vagn Lidegaard

Mariager Fjord OK

H/D -12

Karoline Bruun Tange

Mikkel Bruun Tange

Jens Kobæk Edsen

Nordvest OK

H/D -43

Nanna F. Theilgaard

Ditte F. Theilgaard

Marie-Louise Møller

Aalborg OK

H/D 90-

 

 

 

 

FRI

Hans Ingemand Pedersen

Kirsten Thomsen

Mette Reiche Sørensen

OK Vendelboerne

Vandrepræmie  (Kronhjortegevir)

Nordvest OK

 

 

NORDJYSKE MESTRE 2010 - NJM NAT

H- 14

 

 

D -14

Kristina Præstgaaard

Mariager Fjord OK

H 15-16

 

 

D 15-16

Marie Beukel Bak

Aalborg OK

H 17-20

 

 

D 17

Helle Bobach

Aalborg OK

H 21

Rico Hejlskov Mogensen

St. Binderup OK

 

 

 

H 35

Jørgen Schnack

Aalborg OK

D 35

Lajla Præstgaaard

Mariager Fjord OK

H 45

Jes Mose Jensen

AKIF

 

 

 

H 50

Jens Christensen

Mariager Fjord OK

D 50

Ansa MacLassen

Mariager Fjord OK

H 60

Helge Poulsen

Mariager Fjord OK

 

 

 

 

NORDJYSKE MESTRE 2010- NJM DAG

D -12

Anne Beukel Bak

Aalborg OK

D 13-14

Laura Lyngby

Aalborg OK

D 15-16

Marie Beukel Bak

Aalborg OK

D 17-20

Ingen Nordjyske

 

D 21

Mette Møller Nielsen

AKIF

D 35

Ingen Nordjyske

 

D 45

Bettina Gjedde

Mariager Fjord OK

D 50

Anette Egander Grøn

Mariager Fjord OK

D 55

Karin Wæhrens

OK Vendelboerne

D 60

Rigmor Schou

Mariager Fjord OK

H -12

Jens Kobæk Edsen

Nordvest OK

H 13-14

Christian Møller

Aalborg OK

H 15-16

Troels Krogh

Nordvest OK

H 17-20

Lasse Grøn

Mariager Fjord OK

H 21

Jes Mose Jensen

AKIF

H 35

Ingen Nordjyske

 

H 40

Kristian Edsen

Nordvest OK

H 45

Jan Møller

Aalborg OK

H 50

Gert Rebsdorf

Mariager Fjord OK

H 55

Erik Pedersen

OK Vendelboerne

H 60

Poul Henning Pedersen

OK Vendelboerne

H 65

Finn Hørup Nielsen

OK Vendelboerne

H 70

Kai Ø. Laursen

Aalborg OK

B -14

Ingen Nordjyske

 

B 15

Krutii Olga

Mariager Fjord OK

H 21 vandre-
præmie

Jes Mose Jensen
Christian Hedelund
Lennart Rebsdorf

AKIF

Vandrepræmie, bedste ungdomsklub:

Aalborg OK

                    

 

UDMÆRKELSER 2010

Lederprisen

Jane Thode Jensen

Nordvest OK

Banelæggerprisen

JWOC-banelæggere:

Lang: Jan Møller og Claus Samsø Pedersen

Mellem: Claus Bobach

Sprint: Rico Heilskov Mogensen og Jan Scheel

Stafet: Nicolai Nielsen og Bjarne Hoffmann

 

v/Aalborg OK

2009

 

NORDJYSKE MESTRE 2009 - NJM LANG

H 15-20

Ingen Nordjyske

Mariager Fjord OK

H 21

Jes Mose Jensen

AKIF

H 35

Ingen Nordjyske

 

H 45

Ole Jensen

Mariager Fjord OK

H 55

Erik Pedersen

OK Vendelboerne

H 65

Leif Hansen

Nordvest OK

D 15-20

Zenia Hejlskov Mogensen

St. Binderup OK

D 21

Helle Bobach

 Aalborg OK

D 35

Tina Udholm

Aalborg OK

D 45

Bettina Gjedde

Mariager Fjord OK

 

 

NORDJYSKE MESTRE 2009 - NJM STAFET

Beg. -12

 

 

 

 

Beg.

 

 

 

 

D 15-18

Linnea S. Udholm

Nanna F. Theilgaard

Sofie Winther

Aalborg OK

D 19-39

Helle Bobach

Johanne Winther

Anna Bobach

Aalborg OK

D 40

Lone Marianne Jensen

Susanne Karlshøj

Mette Edsen

Nordvest OK

H 15-18

 

 

 

 

H 19-39

Allan Reiche

Ole F. Thomsen

Kjeld Arildsen

OK Vendelboerne

H 40

Søren Theilgaard

Torben Kragh

Claus S. Pedersen

Aalborg OK

H 55/D 35

Erik Pedersen

Karin Wæhrens

Sven Ove Thimm

OK Vendelboerne

H 65/D 50

Elizabeth Borchorst

Rigmor Schou

Arne Pedersen

Mariager Fjord OK

H/D -12

Emma Aunsbjerg

Mathilde Bach

Cecilie Christensen

Mariager Fjord OK

H/D -43

 

 

 

 

H/D 90-

 

 

 

 

FRI

Lene Vindum

Signe Gaasedal

Leif Damborg

Aalborg OK  

Vandrepræmie  (Kronhjortegevir)

OK Vendelboerne

 

 

NORDJYSKE MESTRE 2009 - NJM NAT

H- 14

 

 

D -14

Signe Edsen

Nordvest OK

H 15-16

 

 

D 15-16

Nanna F. Theilgaard

Aalborg OK

H 17-20

Kristoffer Sloth

Aalborg OK

D 17

Zenia Hejlskov Mogensen

St. Binderup OK

H 21

Nicolai Zaar Nielsen

Aalborg OK

 

 

 

H 35

Jeppe Grue

Aalborg OK

D 35

Lajla Præstgaaard

Mariager Fjord OK

H 45

Ole Jensen

Mariager Fjord OK

 

 

 

H 50

Jens Christensen

Erik Hostrup

Mariager Fjord OK

Aalborg OK

D 50

Elisabeth Borchorst

Mariager Fjord OK

H 60

Ole F. Thomsen

Poul Bobach

OK Vendelboerne

Aalborg OK

 

 

 

 

NORDJYSKE MESTRE 2009- NJM DAG

D -12

Anne Beukel Bak

Aalborg OK

D 13-14

Signe Kobæk Edsen

Nordvest OK

D 15-16

Linea S. Udholm

Aalborg OK

D 17-20

Ingen Nordjyske

 

D 21

Berit Olesen

AKIF

D 35

Mette Møller Nielsen

AKIF

D 45

Bettina Gjedde

Mariager Fjord OK

D 50

Pia Hejlskov Mogensen

St. Binderup OK

D 55

Hanne H. Poulsen

Mariager Fjord OK

D 60

Rigmor Schou

Mariager Fjord OK

H -12

Christian Møller

Aalborg OK

H 13-14

Ingen Nordjyske

 

H 15-16

Ingen Nordjyske

 

H 17-20

Lasse Grøn

Mariager Fjord OK

H 21

Rico Hejlskov Mogensen

St. Binderup OK

H 35

Ingen Nordjyske

 

H 40

Kristian Edsen

Nordvest OK

H 45

Jan Møller

Aalborg OK

H 50

Henning Bak-Mikkelsen

OK Vendelboerne

H 55

Helge Poulsen

Mariager Fjord OK

H 60

Finn Hørup Nielsen

OK Vendelboerne

H 65

Arne Pedersen

Mariager Fjord OK

H 70

Vagn Lidegaard

St. Binderup OK

B -14

Jens Kobæk Edsen

Nordvest OK

B 15

Merete Muldbjerg

Aalborg OK

H 21 vandre-
præmie

Jes Mose Jensen
Niels Agerholm
Per Mose Nielsen

AKIF

Vandrepræmie, bedste ungdomsklub:

Aalborg OK

                   

 

UDMÆRKELSER 2009

Lederprisen

Egon Sloth

Aalborg Politi (API)

Banelæggerprisen

Leif Hansen & Henning Olesen

Nordvest OK