NOU (Nordjysk Orienteringsudvalg)

MESTRE OG UDMÆRKELSER i 2012     

NORDJYSKE MESTRE 2012 - NJM LANG

H 15-20

Ingen Nordjyske

 

H 21

Jes Mose Jensen

AKIF

H 35

Bjarke Rasmussen

Mariager Fjord OK

H 45

Henrik Bach

Mariager Fjord OK

H 55

Steffen Alm

Nordvest OK

H 65

Poul Henning Pedersen

OK Vendelboerne

H 75

Vagn Lidegaard

Mariager Fjord OK

D 15-20

Ingen Nordjyske

 

D 21

Mette Møller Nielsen

 AKIF

D 35

Berit Olesen

 AKIF

D 45

Bettina Gjedde

Mariager Fjord OK

D 55

Karin Wæhrens

OK Vendelboerne

D 65

Jane Thode Jensen

Nordvest OK

 

NORDJYSKE MESTRE 2012 - NJM STAFET

D 17-49

Helle Bobach

Olalla Bello Rodriques

Marie-Louise Møller

Aalborg OK

H 17-49

Dovydas Mickus

Claus Bobach

Jan Møller

Aalborg OK

H/D -16

Elisabeth Vindum Larsen

Christian Møller

Anne Beukel Bak

Aalborg OK

H 50 /
Damer

Ole Jensen

Klaus Wolsing

Helge Poulsen

Mariager Fjord OK

H 70/D 50

Vagn Lidegaard

Rigmor Schou

Arne Pedersen

Mariager Fjord OK

FRI

Jacob Nielsen

Ole Nielsen

Søren Nielsen

Aalborg OK

Vandrepræmie (Kronhjortegevir)

Mariager Fjord OK

  

NORDJYSKE MESTRE 2012 - NJM NAT

H- 14

 

Ingen Nordjyske

 

D -14

Anne Beukel Bak

Aalborg OK

H 15-16

Ingen Nordjyske

 

D 15-16

Kristina Præstgaard

Mariager Fjord OK

H 17-20

Ingen Nordjyske

 

D 17

Mette Møller Nielsen

AKIF

H 21

Peter Villadsen

Christian Peter MacLassen

Aalborg OK

 

Mariager Fjord OK

 

 

 

H 35

Jes Mose Jensen

AKIF

D 35

Lajla Præstgaard

Mariager Fjord OK

H 45

Torben Kragh

Aalborg OK

 

 

 

H 50

Walther Rahbek

Aalborg OK

D 50

Åse Møll Borchorst

OK Vendelboerne

H 60

Helge Poulsen

Mariager Fjord OK

D 60

Edith Sørensen

Aalborg OK

H 70

Ole F. Thomsen

OK Vendelboerne

 

 

 

 

NORDJYSKE MESTRE 2012- NJM DAG

D -12

Ingen Nordjyske

 

D 13-14

Kristina Præstgaard

Mariager Fjord OK

D 15-16

Signe Edsen

Nordvest OK

D 17-20

Nanna F. Theilgaard

Aalborg OK

D 21

Ingen Nordjyske

 

D 35

Dorte Filskov

Aalborg OK

D 45

Mette Edsen

Nordvest OK

D 50

Betty Lison

Aalborg OK

D 55

Karin Wæhrens

OK Vendelboerne

D 60

Kirsten Bobach

Aalborg OK

D 65

Rigmor Schou

Mariager Fjord OK

H -12

Christoffer Vang Bobach

Aalborg OK

H 13-14

Jens Kobæk Edsen

Nordvest OK

H 15-16

Ingen Nordjyske

 

H 17-20

Ingen Nordjyske

 

H 21

Jes Mose Jensen

AKIF

H 35

Claus Bobach

Aalborg OK

H 40

Ingen Nordjyske

 

H 45

Søren Flytkær

Aalborg OK

H 50

Michael Fischer

Aalborg OK

H 55

Egon Sloth

Aalborg Politi

H 60

Helge Poulsen

Mariager OK

H 65

Poul Henning Pedersen

OK Vendelboerne

H 70

Kai Ø. Laursen

Aalborg OK

H 75

Vagn Lidegaard

Mariager Fjord OK

B -14

Ingen Nordjyske

 

B 15

Henrik Runholt

Aalborg OK

H 21 vandre-
præmie

Jes Mose Jensen
Niels Agerholm
Jonatan Bay

AKIF

Vandrepræmie, bedste ungdomsklub:

Aalborg OK

                   

UDMÆRKELSER 2012

Lederprisen

Ole Jensen

Rold Skov OK

Banelæggerprisen

Hermann P. Jensen og Leif Hansen

Nordvest OK

 

MESTRE OG UDMÆRKELSER i 2011

 

NORDJYSKE MESTRE 2011 - NJM LANG

H 15-20

Ingen Nordjyske

 

H 21

Christian Peter MacLassen

Mariager Fjord OK

H 35

Allan Reiche

OK Vendelboerne

H 45

Walther Rahbek

Aalborg OK

H 55

Erik Pedersen

OK Vendelboerne

H 65

Poul Henning Pedersen

OK Vendelboerne

D 15-20

Linnea Samsø Udholm

Aalborg OK

D 21

Ingen Nordjyske

 

D 35

Ingen Nordjyske

 

D 45

Anette Egander Grøn Gjedde

Mariager Fjord OK

D 55

Hanne H. Poulsen

Mariager Fjord OK

 

NORDJYSKE MESTRE 2011 - NJM STAFET

Beg. -12

 

 

 

 

Beg.

 

 

 

 

D 15-18

Anne Benedikte Vindum Larsen

Marie-Louise Møller

Marie Beukel Bak

Aalborg OK

D 19-39

Helle Bobach

Dorthe Filskov

Anna Bobach

Aalborg OK

D 40

Dorte Jenny Bak

Kirsten Bobach

Tina Udholm

Aalborg OK

H 15-18

 

 

 

 

H 19-39

Andreas Mikkelsen

Carsten Marquart

Johan MacLassen

AKIF

H 40

Henning Bak-Mikkelsen

Mogens Christensen

Kjeld Arildsen

OK Vendelboerne

H 55/D 35

Ulf Mogensen

Petter Næss

Poul Bobach

Aalborg OK

H 65/D 50

Ellen Thomsen

Ole F. Thomsen

Poul Henning Pedersen

OK Vendelboerne

H/D -12

Karoline Bruun Tange

Jens Kobæk Edsen

Amalie Würtz Vestergaard

Nordvest OK

H/D -43

Christian Møller

Cecilie Samsø Udholm

Anne Beukel Bak

Aalborg OK

H/D 90-

 

 

 

 

FRI

Ole Nielsen

Jacob Nielsen

Søren Nielsen

Aalborg OK

Vandrepræmie  (Kronhjortegevir)

OK Vendelboerne

 

NORDJYSKE MESTRE 2011 - NJM NAT

H- 14

 

 

D -14

 

 

H 15-16

 

 

D 15-16

Signe Edsen

Nordvest OK

H 17-20

 

 

D 17

Mette Møller Nielsen

AKIF

H 21

Rico Hejlskov Mogensen

St. Binderup OK

 

 

 

H 35

 

 

D 35

Tina Udholm

Aalborg OK

H 45

Jes Mose Jensen

AKIF

 

 

 

H 50

Walther Rahbek

Aalborg OK

D 50

Elizabeth Borchorst

Mariager Fjord OK

H 60

Helge Poulsen

Mariager Fjord OK

 

 

 

 

NORDJYSKE MESTRE 2011- NJM DAG

D -12

Elisabeth Vindum Larsen

Aalborg OK

D 13-14

Anne Beukel Bak

Aalborg OK

D 15-16

Linnea Samsø Udholm

Aalborg OK

D 17-20

Nanna F. Theilgaard

Aalborg OK

D 21

Signe Edsen

Nordvest OK

D 35

Åse Møl

OK Vendelboerne

D 45

Dorte Jenny Bak

Aalborg OK

D 50

Dorte Filskov

Aalborg OK

D 55

Karin Wæhrens

OK Vendelboerne

D 60

Lisbet Nielsen

OK Vendelboerne

H -12

Jens Kobæk Edsen

Nordvest OK

H 13-14

Ingen Nordjyske

 

H 15-16

Ingen Nordjyske

 

H 17-20

Troels Krogh

Nordvest OK

H 21

Morten Netteberg Jørgensen

AKIF

H 35

Ingen Nordjyske

 

H 40

Kristian Edsen

Nordvest OK

H 45

Søren Flytkær

Aalborg OK

H 50

Søren Bak

Aalborg OK

H 55

Henning Bak-Mikkelsen

OK Vendelboerne

H 60

Helge Poulsen

Mariager OK

H 65

Poul Henning Pedersen

OK Vendelboerne

H 70

Ole F. Thomsen

OK Vendelboerne

B -14

Johanne Nygaard

OK Vendelboerne

B 15

Ingen Nordjyske

 

H 21 vandre-
præmie

Morten Netteberg Jørgensen
Jes Mose Jensen
Niels Agerholm

AKIF

Vandrepræmie, bedste ungdomsklub:

Aalborg OK

              

 

UDMÆRKELSER 2011

Lederprisen

Per Korsbæk

St. Binderup OK

Banelæggerprisen

Mette Møller Nielsen

AKIF