NOU (Nordjysk Orienteringsudvalg)

 

UDMÆRKELSER 2004

Lederprisen

Vivi Arildsen

OK Vendelboerne

Banelæggerprisen

Søren Munthe og Morten Thomassen

Mariager OK

 

NORDJYSKE MESTRE 2004 - NJM STAFET

Beg. -12

Freja Johansen

Trine F. Theilgaard

Linnea S. Udholm

Aalborg OK

Beg.

Lene Pilgaard

Jette Jensen

Vakant

Rold Skov OK

D 15-18

 

 

 

 

D 19-39

Johanne Winther

Helle Bobach

Anna Bobach

Aalborg OK

D 40

Gerda Vangsgaard

Else Roesgaard

Jane Thode Jensen

Nordvest OK

H 15-18

Lasse Korsbæk

Christian H. Hansen

Rico H. Mogensen

St. Binderup OK

H 19-39

Niels Agerholm

Jes Mose Jensen

Johan Mac Lassen

TRRI

H 40

Søren Flytkjær

Walther Rahbek

Jan Møller

Aalborg OK

H 55/D 35

Per Jørgensen

Jørgen Nielsen

Poul Bobach

Aalborg OK

H 65/D 50

Kisten Bobach

Lillian Netteberg

Kai Ø. Laursen

Aalborg OK

H/D -12

 

 

 

 

H/D -43

Bjarke Boserup

Sigrid Pedersen

Mikkel Johansen

Aalborg OK

H/D 90-

Eigil B. Mortensen

Poul Poulsen

Karsten Jørgensen

NORDVEST OK

FRI

Kim Thrysøe

Peter Pilgaard

Lars Holmberg

Rold Skov OK

Vandrepræmie  (Kronhjortegevir)

Aalborg OK

  

NORDJYSKE MESTRE 2004 - NJM LANG

H 15-20

Lasse Korsbæk

St. Binderup OK

H 21

Jes Mose Jensen

TRRI

H 35

Walther Rahbek

Aalborg OK

H 45

Per Korsbæk

St. Binderup OK

H 55

Jørgen Nielsen

Aalborg OK

D 15-20

Lisa Borchorst

Mariager OK

D 21

 Mette Møller Nielsen

TRRI

D 35

Bettina Gjedde

Mariager OK

D 45

Karin Wæhrens

OK Vendelboerne

  

NORDJYSKE MESTRE 2004 - NJM NAT

H- 14

Mikkel Johansen

Aalborg OK

H 15-16

Peter Vestergaard Sørensen

Aalborg OK

H 17-20

Christian P. MacLassen

Mariager OK

H 21

Jan Møller

Aalborg OK

H 35

Jes Mosen Jensen og

Søren Theilgaard

TRRI

Aalborg OK

H 45

Jens Christensen

Mariager OK

H 50

Helge Poulsen og

Ulf Mogensen

Mariager OK

Aalborg OK

H 60

Ole F. Thomsen

OK Vendelboerne 

D -16

Johanne Winther

Aalborg OK

D 17

Helle Bobach

Aalborg OK

D 35

Winnie Jørgensen

Aalborg OK

D 50

Ansa Mac Lassen

Mariager OK

 

NORDJYSKE MESTRE 2004- NJM DAG

D -12

Sofie S. Schmøkel

OK Vendelboerne

D 13-14

Mie Møller

Aalborg OK

D 15-16

Zenia H. Mogensen

St. Binderup OK

D 17-20

Ingen nordjyske deltagere

 

D 21

Mette Møller Nielsen

TRRI

D 35

Mette Edsen

Nordvest OK

D 45

Pia H. Mogensen

St. Binderup OK

D 50

Elizabeth Borchorst

Mariager OK

D 55

Ansa Mac Lassen

Mariager OK

D 60

Vivi Arildsen

OK Vendelboerne

H -12

 Kristoffer Sloth

Aalborg OK

H 13-14

Christian M. Jensen

Nordvest OK

H 15-16

Jonas Munthe

Mariager OK

H 17-20

Christian P. MacLassen

Mariager OK

H 21

Jes Mose Jensen

TRRI

H 35

Søren Theilgaard

Aalborg OK

H 40

Walther Rahbek

Aalborg OK

H 45

Jørgen Bruun

Aalborg OK

H 50

Søren Munthe

Mariager OK

H 55

Per Jørgensen

Aalborg OK

H 60

Arne Pedersen

Mariager OK

H 65

Vagn Lidegaard

St. Binderup OK

H 70

Svend Brøns Petersen

OK Vendelboerne

B -14

Signe Edsen

Nordvest OK

B 15

Anders Knudsen

Hadsund OK

H 21 vandre-
præmie

Palle Korsbæk
Søren Skovrider
Claus Bobach

Aalborg OK

Vandrepræmie, bedste ungdomsklub:

Aalborg OK

 

UDMÆRKELSER 2003

Susanne og Jørgen Jensen

Skagen OK

 

Kjeld Arildsen og
Ole F. Thomsen

OK Vendelboerne

 

  

NORDJYSKE MESTRE 2003 - NJM STAFET

Begynder

 

 

 

 

D 15-18

 

 

 

 

D 19-39

Anne Blom

Hanna Byskov

Lisa Borchorst

Mariager OK

D 40

Ansa MacLassen

Hanna H. Poulsen

Elizabeth Borchhorst

Mariager OK

H 15-18

Martin Christensen

Lasse Korsbæk

Rico H. Mogensen

St. Binderup OK

H 19-39

Søren Skovrider

Rasmus Nielsen

Nicolai Nielsen

Aalborg OK

H 40

Søren Flytkjær

Petter Næss

Søren B. Bak

Aalborg OK

H 50/D 35

Poul Bobach

Per Jørgensen

Jørgen Nielsen

Aalborg OK

H 65/D 50

Kisten Bobach

Lillian Netteberg

Kai Ø. Laursen

Aalborg OK

H/D -12

Mikkel Johansen

Sigrid Pedersen

Trine Theilgaard

Aalborg OK

H/D -43

Johanne Winther

Bjarke Boserup

Mie Møller

Aalborg OK

H/D 90-

Preben L Andersen

Lars Humle

Ole Christiansen

TRRI

FRI

Thomas D. Sørensen

Zenia H. Mogensen

Anders Henriksen

St. Binderup OK

Vandrepræmie  (Kronhjortegevir)

Aalborg OK

  

NORDJYSKE MESTRE 2003 - NJM LANG

H 15-20

Christian P. MacLassen

Mariager OK

H 21

Bjørn Axelsen

Aalborg OK

H 35

Jes Mose Jensen

TRRI

H 45

Jørgen Bruun

Aalborg OK

H 55

Kai Ø. Laursen

Aalborg OK

D 15-20

Lisa Borchorst

Mariager OK

D 21

 Mette Møller Nielsen

TRRI

D 35

Bettina Gjedde

Mariager OK

D 45

Elizabeth Borchorst

Mariager OK

  

NORDJYSKE MESTRE 2003 - NJM NAT

H- 14

Jonas Munthe

Mariager OK

H 15-16

Lennart Rebsdorf

Mariager OK

H 17-20

Christian P. MacLassen

Mariager OK

H 21

Jan Møller

Aalborg OK

H 35

Bo L. Andersen

Aalborg OK

H 40

Walther Rahbek

Aalborg OK

H 50

Jørgen Nielsen

Aalborg OK

H 60

Peter Arildsen

OK Vendelboerne 

D -16

Zenia H. Mogensen

St. Binderup OK

D 17

Anna Bobach

Aalborg OK

D 35

 

Winnie Jørgensen  

Bettina Gjedde

Aalborg OK  

Mariager OK

D 50

Elizabeth Borchorst

Mariager OK

   

NORDJYSKE MESTRE 2003- NJM DAG

D -12

Ingen nordjyske deltagere

 

D 13-14

Zenia H. Mogensen

St. Binderup OK

D 15-16

Anne Blom

Mariager OK

D 17-20

Louise Friis

St. Binderup OK

D 21

Mette Møller Nielsen

TRRI

D 35

Bettina Gjedde

Mariager OK

D 45

Winni Jørgensen

Aalborg OK

D 50

Ansa MacLassen

Mariager OK

D 55

Gerda Vangsgaard

Nordvest OK

D 60

Vivi Arildsen

OK Vendelboerne

H -12

Ingen nordjyske deltagere

 

H 13-14

Jonas Munthe

Mariager OK

H 15-16

Rico H. Mogensen

St. Binderup OK

H 17-20

Christian P. MacLassen

Mariager OK

H 21

Jan Møller

Aalborg OK

H 35

Ingen nordjyske deltagere

 

H 40

Walther Rahbek

Aalborg OK

H 45

Jørgen Bruun

Aalborg OK

H 50

Sverre Wognsen

Aalborg OK

H 55

Jørgen Nielsen

Aalborg OK

H 60

Erling G. Jensen

Aalborg OK

H 65

Kai Ø. Laursen

Aalborg OK

H 70

Svend Brøns Petersen

OK Vendelboerne

B -14

Anders Knudsen

HATOK

B 15

Ingen nordjyske deltagere

 

H 21 vandre-
præmie

Morten Netteberg
Johan MacLassen
Jes Mose Jensen

TRRI

Vandrepræmie, bedste ungdomsklub:

St. Binderup OK