NOU (Nordjysk Orienteringsudvalg)

UDMÆRKELSER 2001

Lederprisen

Jens Christensen

St. Binderup OK

Banelæggerprisen

Johan og Annelise MacLassen

St. Binderup OK

 

NORDJYSKE MESTRE 2001 - NJM STAFET

Begynder

Jens Christensen

Conny Christensen

Britta Bobach

Aalborg OK

D 15-20

 

 

 

 

D 21

Line Mogensen

Mette Byskov

Helle Bobach

Aalborg OK

D 35

Kirsten Bobach

Lillian Netteberg

Edith Sørensen

Aalborg OK

H 15-20

Jonathan B Jacobsen

Martin Christensen

Chr. Peter MacLassen

St. Binderup OK

H 21

Nicolai Nielsen

Jacob David Jensen

Jan Scheel

Aalborg OK

H 35

Peter Næss

Torben Kragh

Walther Rahbek

Aalborg OK

H 50/D 35

Jørgen Nielsen

Kai Ø. Laursen

Poul Bobach

Aalborg OK

H 60/D 50

Elizabeth Borchorst

Bente Skovrider

Arne Pedersen

Mariager OK

H/D -12

Sabine Jensen

Sine Jensen

Jonas F. Andersen

Skagen OK

H/D -43

Rico H. Mogensen

Thomas D. Sørensen

Louise Friis Hansen

St. Binderup OK

FRI

Mette M. Nielsen

Lars Humle

Klaus Kristiansen

TRRI

Vandrepræmie  (Kronhjortegevir)

Aalborg OK

 

NORDJYSKE MESTRE 2001 - NJM LANG

H 15-20

Christian Christensen

St. Binderup OK

H 21

Nicolai Nielsen

Aalborg OK

H 35

Jes Mose Jensen

TRRI

H 45

Jens Christensen

St. Binderup OK

H 55

Ole F. Thomsen

Vendelboerne OK

D 15-20

Helle Bobach

Aalborg OK

D 21

Mette M. Nielsen

TRRI

D 35

Bettina Gjedde

Mariager OK

D 45

Elisabeth Borchorst

Mariager OK

 

NORDJYSKE MESTRE 2001 - NJM NAT

H- 14

Lennart Lison Rebsdorf

Aalborg OK

H 15-16

Martin Christensen

St. Binderup OK

H 17-20

Johan MacLassen

St. Binderup OK

H 21

Christian Christensen

St. Binderup OK

H 35

Jes Mose Jensen

TRRI

H 40

Walther Rahbek

Aalborg OK

H 50

Jørgen Nielsen

Aalborg OK

H 60

Vagn Lidegaard

St. Binderup OK

D -16

Louise F. Hansen

St. Binderup OK

D 17

Anna Bobach

Aalborg OK

D 35

Kirsten Bobach

Aalborg OK

D 50

Elisabeth Borchorst

Mariager OK

 

NORDJYSKE MESTRE 2001- NJM DAG

D -12

Ingen nordjyske deltagere

 

D 13-14

Lisa Borchorst

Mariager OK

D 15-16

Louise Friis Hansen

St. Binderup OK

D 17-20

Line Skovrider

Mariager OK

D 21

Mette Møller Nielsen

TRRI

D 35

Bettina Gjedde

Mariager OK

D 45

Karin Wæhrens

Vendelboerne OK

D 50

Elisabeth Borchorst

Mariager OK

H -12

Thomas D. Sørensen

St. Binderup OK

H 13-14

Rico Hejlskov Mogensen

St. Binderup OK

H 15-16

Martin Christensen

St. Binderup OK

H 17-20

Christian Christensen

St. Binderup OK

H 21

Nicolai Nielsen

Aalborg OK

H 35

Egon Sloth

Aalborg P.I. O-afd.

H 40

Walther Rahbek

Aalborg OK

H 45

Gert Rebsdorff

Aalborg OK

H 50

Erik Pedersen

Vendelboerne OK

H 55

Leif Hansen

Nordvest OK

H 60

Kai Ø. Laursen

Aalborg OK

B -14

Toby Somerset

St. Binderup OK

B 15

Ingen nordjyske deltagere

 

H 21 vandre-
præmie

Nicolai Nielsen
Jan Scheel
Morten Pedersen

Aalborg OK

Vandrepræmie, bedste ungdomsklub:

St. Binderup OK

 

 

 

UDMÆRKELSER 2002

Lederprisen

Helge Søgaard

Mariager OK

Banelæggerprisen

Keld Østergaard

Mariager OK

 

 

NORDJYSKE MESTRE 2002 - NJM STAFET

Begynder

 

 

 

 

D 15-20

 

 

 

 

D 21

Line Mogensen

Helle Vestergaard

Helle Bobach

Aalborg OK

D 35

Kirsten Bobach

Edith Sørensen

Lillian Netteberg

Aalborg OK

H 15-20

Lasse Korsbæk

Chr. Peter MacLassen

Rico H. Mogensen

St. Binderup OK

H 21

Jacob David Jensen

Rasmus Nielsen

Benny Lund

Aalborg OK

H 35

Jørgen Bruun

Walther Rahbek

Jan Møller

Aalborg OK

H 50/D 35

Bettina Gjedde

Elizabeth Borchorst

Arne Pedersen

Mariager OK

H 60/D 50

Erik Hedegaard

Anna Jørgensen

Henning Jørgensen

Nordvest OK

H/D -12

Mie Møller

Martin Pedersen

Sofie Winther

Aalborg OK

H/D -43

Jacob Andersen

Sofie Sleiborg

Sigurd Jørgensen

Aalborg OK

H/D 90-

Gitte Møller

Per Møller

Mette M. Nielsen

TRRI

FRI

Søren Næsby

Per Pilgaard

Finn Jørgensen

Rold Skov OK

Vandrepræmie  (Kronhjortegevir)

Aalborg OK

  

NORDJYSKE MESTRE 2002 - NJM LANG

H 15-20

Palle Korsbæk

St. Binderup OK

H 21

Jes Mose Jensen

TRRI

H 35

Jørn Svensen

TRRI

H 45

Jørgen Bruun

Aalborg OK

H 55

Kai Ø. Laursen

Aalborg OK

D 15-20

Helle Bobach

Aalborg OK

D 21

Mette Møller Nielsen

TRRI

D 35

Bettina Gjedde

Mariager OK

D 45

Elizabeth Borchorst

Mariager OK

  

NORDJYSKE MESTRE 2002 - NJM NAT

H- 14

Lasse Grøn

Mariager OK

H 15-16

Rico H. Mogensen

St. Binderup OK

H 17-20

Palle Korsbæk

St. Binderup OK

H 21

Jan Møller

Aalborg OK

H 35

Jes Mose Jensen

TRRI

H 40

Walther Rahbek

Aalborg OK

H 50

Per Jørgensen

Aalborg OK

H 60

Ole F. Thomsen

Vendelboerne OK

D -16

Mia Egander

Mariager OK

D 17

Mette M. Nielsen

TRRI

D 35

Bettina Gjedde

Mariager OK

D 50

Elizabeth Borchorst

Mariager OK

 

NORDJYSKE MESTRE 2002- NJM DAG

D -12

Mie Møller

Aalborg OK

D 13-14

Zenia H. Mogensen

St. Binderup OK

D 15-16

Ingen nordjyske deltagere

 

D 17-20

Ingen nordjyske deltagere

 

D 21

Anna Bobach

Aalborg OK

D 35

Anette Egander Grøn

Mariager OK

D 45

Hanne H. Poulsen

Mariager OK

D 50

Elizabeth Borchorst

Mariager OK

H -12

Lasse Grøn

Mariager OK

H 13-14

Thomas D. Sørensen

St. Binderup OK

H 15-16

Martin Christensen

St. Binderup OK

H 17-20

Palle Korsbæk

St. Binderup OK

H 21

Nicolai Nielsen

Aalborg OK

H 35

Ingen nordjyske deltagere

 

H 40

Walther Rahbek

Aalborg OK

H 45

John Dalsgaard Sørensen

St. Binderup OK

H 50

Poul Egander Grøn

Mariager OK

H 55

Jørgen Nielsen

Aalborg OK

H 60

Arne Pedersen

Mariager OK

B -14

Kasper Duus

HATOK

B 15

Ingen nordjyske deltagere

 

H 21 vandre-
præmie

Nicolai Nielsen
Rasmus Nielsen
Søren Skovrider

Aalborg OK

Vandrepræmie, bedste ungdomsklub:

St. Binderup OK