NOU (Nordjysk Orienteringsudvalg)

 

 

D -12 VANDREPOKAL 
NORDJYSK DAG (Fysisk pokal udgået 2016!)

- skænket af Nordjyllands Skovkarleklub

(fra 1976)
D13-14 VANDREPOKAL
NORDJYSK DAG
(Fysisk pokal udgået 2016!)

ÅR

NAVN                                         KLUB                                    NAVN                                          

KLUB  

1971 Pia Hejlskov St. Binderup OK
1972 Pia Hejlskov St. Binderup OK
1973 Pia Hejlskov St. Binderup OK
1974 Marian Notamaso Nordvest OK
1975 Lisbeth Nielsen St. Binderup OK
1976 Kirsten H. Nielsen St. Binderup OK

Lone Nedergaard

Nordvest OK
1977 Margrethe Hejlskov St. Binderup OK

Lone Nedergaard

Nordvest OK
1978 Charlotte Marcussen St. Binderup OK Kirsten H. Nielsen St. Binderup OK
1979 Charlotte Marcussen St. Binderup OK Birgitte Nørmølle Nordvest OK
1980 Trine Marcussen St. Binderup OK Vibeke Hansen St. Binderup OK
1981 Anne Kastrup St. Binderup OK Vibeke Hansen St. Binderup OK
1982 Merethe Hansen Nordvest OK Regitse Hansen Nordvest OK
1983 Maria Lade Hjørring OK Helle Nielsen Hjørring OK
1984 Merethe Hansen Nordvest OK Dorte Nielsen Hjørring OK
1985 Anette Overgaard Nordvest OK Merethe Hansen Nordvest OK
1986 Anette Overgaard Nordvest OK Susanne Jensen Vendelboerne OK
1987 Mette Byskov Aalborg OK Lone Nielsen Aalborg OK
1988 Mette Byskov Aalborg OK Lone Nielsen Aalborg OK
1989 Marianne Hansen Skagen OK Kathrine Kristensen Vendelboerne OK
1990 Marianne Hansen Skagen OK Kathrine Kristensen Vendelboerne OK
1991 Anne Jensen Skagen OK Marianne Hansen Skagen OK
1992 Anne Jensen Skagen OK Marie Klitgaard Skagen OK
1993 Rikke Poulsen Mariager OK Anne Jensen Skagen OK
1994 Hanna Byskov Aalborg OK Karin Iversen Mariager OK
1995 Hanna Byskov Aalborg OK Line Skovrider Mariager OK
1996 Sara Jensen Skagen OK Line Skovrider Mariager OK
1997 Sara Jensen Skagen OK Hanna Byskov Aalborg OK
1998 Zenia H. Mogensen St. Binderup OK Sara Jensen Skagen OK
1999 Zenia H. Mogensen St. Binderup OK   ingen nordjyske deltagere
2000 Zenia H. Mogensen St. Binderup OK   ingen nordjyske deltagere
2001    ingen nordjyske deltagere Lisa Borchorst Mariager OK
2002 Mie Møller Aalborg OK Zenia H. Mogensen St. Binderup OK
2003  ingen nordjyske deltagere Zenia H. Mogensen St. Binderup OK
2004 Sofie S. Schmøkel OK Vendelboerne Mie Møller Aalborg OK
2005 ingen nordjyske deltagere ingen nordjyske deltagere
2006 Marie Louise Møller Aalborg OK ingen nordjyske deltagere
2007 Linea Samsø Udholm Aalborg OK ingen nordjyske deltagere
2008 Signe Kobæk Edsen Nordvest OK Linea Samsø Udholm Aalborg OK
2009 Anne Beukel Bak Aalborg OK Signe Kobæk Edsen Nordvest OK
2010 Anne Beukel Bak Aalborg OK Laura Lyngby Aalborg OK
2011 Elisabeth Vindum Larsen Aalborg OK Anne Beukel Bak Aalborg OK
2012  ingen nordjyske deltagere Kristina Præstgaard Mariager Fjord OK
2013  ingen nordjyske deltagere    ingen nordjyske deltagere  
2014 Matilde Andersen-Otte Rold Skov OK Ingen nordjyske deltagere  
2015 Ida Riis Madsen Rold Skov OK Andrea Højbak Nordvest OK
2016 Sofie Flyvbjerg Rold Skov OK Andrea Højbak Nordvest OK