NOU (Nordjysk Orienteringsudvalg)

 

D15-16 VANDREPOKAL 
NORDJYSK DAG 
(Fysisk Pokal udgået 2016!)
(fra 1971)
D17-20 VANDREPOKAL
NORDJYSK DAG (Fysisk Pokal udgået 2016!)

- skænket af Nordjysk Bank, Aalborg

(fra 1971)

ÅR

NAVN                                         KLUB                                    NAVN                                          

KLUB  

1971 Lisbeth Poulsen St. Binderup OK  Ingen
1972 Alice Hejlskov St. Binderup OK  Ingen
1973 Alice Hejlskov St. Binderup OK Birgit Pedersen St. Binderup OK
1974 Pia Hejlskov St. Binderup OK Alice Hejlskov St. Binderup OK
1975 Pia Hejlskov St. Binderup OK Alice Hejlskov St. Binderup OK
1976 Lisbeth Nielsen St. Binderup OK Alice Hejlskov St. Binderup OK
1977 Anne Christensen Nordvest OK Alice Hejlskov St. Binderup OK
1978  Ingen  Ingen
1979 Susanne Thomsen Hjørring OK Lisbeth Nielsen St. Binderup OK
1980 Susanne Thomsen Hjørring OK  Ingen
1981 Birgitte Nørmølle Nordvest OK Lone Nedergaard Nordvest OK
1982 Birgitte Nørmølle Nordvest OK Susanne Overgaard Nordvest OK
1983 Britta Kristoffersen St. Binderup OK Birgitte Nørmølle Nordvest OK
1984 Regitse Hansen Nordvest OK Mette Jensen Nordvest OK
1985 Helle Nielsen Hjørring OK Birgitte Nørmølle Nordvest OK
1986   ingen nordjyske deltagere Regitse Hansen Nordvest OK
1987   ingen nordjyske deltagere Merethe Hansen Nordvest OK
1988 Astrid Glans Hjørring OK Regitse Hansen Nordvest OK
1989 Astrid Glans Vendelboerne OK Merethe Hansen Nordvest OK
1990 Pia Thomsen Vendelboerne OK Astrid Glans Hjørring OK
1991 Mette Byskov Aalborg OK Mette Hansen St. Binderup OK
1992 Kathrine Kristensen Vendelboerne OK Pia Thomsen Vendelboerne OK
1993 Line Mogensen Aalborg OK Mette Byskov Aalborg OK
1994 Anna Bobach Aalborg OK Iben B. Nielsen Mariager OK
1995 Anne Jensen Skagen OK Marianne Hansen Skagen OK
1996 Anne Jensen Skagen OK   banen annnulleret
1997 Line Skovrider Mariager OK Anne Jensen Skagen OK
1998 Helle Bobach Aalborg OK Anna Bobach Aalborg OK
1999  ingen nordjyske deltagere Anne Jensen Skagen OK
2000  ingen nordjyske deltagere Line Skovrider Mariager OK
2001 Louise Friis Hansen St. Binderup OK Line Skovrider Mariager OK
2002  ingen nordjyske deltagere  ingen nordjyske deltagere
2003 Anne Blom Mariager OK Louise Friis Hansen St. Binderup OK
2004 Zenia H. Mogensen St. Binderup OK ingen nordjyske deltagere
2005 Zenia H. Mogensen St. Binderup OK Louise Friis Hansen St. Binderup OK
2006 Ingen nordjyske deltagere Anne Blom Mariager Fjord OK
2007 Ingen nordjyske deltagere Ingen nordjyske deltagere
2008 Ingen nordjyske deltagere Zenia H. Mogensen St. Binderup OK
2009 Linea Samsøe Udholm Aalborg OK Ingen nordjyske deltagere  
2010 Marie Beukel Bak Aalborg OK Ingen nordjyske deltagere  
2011 Linnea Samsø Udholm Aalborg OK Nanna Filskov.Theilgaard Aalborg OK
2012 Signe Edsen Nordvest OK Nanna Filskov.Theilgaard Aalborg OK
2013 Kristina Præstgaard Mariager Fjord OK Signe Edsen Nordvest OK
2014 Ingen nordjyske deltagere   Ingen nordjyske deltagere  
2015 Ingen nordjyske deltagere   Signe Edsen Nordvest OK
2016 Ingen nordjyske deltagere   Anne Beukel Bak Aalborg OK