NOU (Nordjysk Orienteringsudvalg)

 

  

UDMÆRKELSER 2006

Lederprisen

Walther Rahbek

Aalborg OK

Banelæggerprisen

Claus Samsø Pedersen

Aalborg OK

 

NORDJYSKE MESTRE 2006 - NJM LANG

H 15-20

Rico H. Mogensen

St. Binderup OK

H 21

Nicolai Nielsen

Aalborg OK

H 35

Jes Mose Jensen

TRRI

H 45

Jørgen Schnack

Aalborg  OK

H 55

Erik Pedersen

OK Vendelboerne

D 15-20

Ingen Nordjyske

 

D 21

Ingen Nordjyske

 

D 35

Ingen Nordjyske

 

D 45

Elizabeth Borchorst

Mariager Fjord OK

  

NORDJYSKE MESTRE 2006 - NJM STAFET

Beg. -12

 

 

 

 

Beg.

 

 

 

 

D 15-18

Mie Møller

Sofie H Winther

Johanne Winther

Aalborg OK

D 19-39

Gitte Møller

Berit Olesen

Mette Møller Nielsen

TRRI

D 40

Anette Møller

Dagmar Tange

Anette Bernth Hansen

Nordvest OK

H 15-18

Lasse Grøn

Helle Christensen

Emil Hansen

Mariager Fjord OK

H 19-39

Rico Hejlskov Mogensen

Lasse Korsbæk

Palle Korsbæk

St. Binderup OK

H 40

Claus S. Pedersen

Søren Flytkjær

Søren Theilgaard

Aalborg OK

H 55/D 35

Ulf Mogensen

Kai Ø. Laursen

Poul Bobach

Aalborg OK

H 65/D 50

Elizabeth Borchorst

Ansa MacLassen

Arne Pedersen

Mariager Fjord OK

H/D -12

Nanna F. Theilgaard

Linea Udholm

Marie Beukel Bak

Aalborg OK

H/D -43

Christian Skovgaard

Andreas Meyer Larsen

Niclas Holm Nielsen

Mariager Fjord OK

H/D 90-

 

 

 

 

FRI

Anna Bobach

Lene Vindum

Line Mogensen

Aalborg OK

Vandrepræmie  (Kronhjortegevir)

Mariager Fjord OK

 

NORDJYSKE MESTRE 2006 - NJM NAT

H- 14

Niclas Holm Nielsen

Mariager Fjord OK

D -14

 

 

H 15-16

Kristoffer Sloth

Aalborg OK

D 15-16

Sofie H. Winther

Aalborg OK

H 17-20

Rico Hejlskov Mogensen

St. Binderup OK

D 17

Helle Bobach

Aalborg OK

H 21

Palle Korsbæk

TRRI

 

 

 

H 35

Jes Mose Jensen

TRRI

D 35

Winnie Jørgensen

Aalborg OK

H 45

Ole Jensen

Mariager Fjord OK

 

 

 

H 50

Jens Christensen

Mariager Fjord OK

D 50

Elizabeth Borchorst

Mariager Fjord OK

H 60

Ole F. Thomsen

OK Vendelboerne 

 

 

 

  

NORDJYSKE MESTRE 2006- NJM DAG

D -12

Marie Louise Møller

Aalborg OK

D 13-14

Ingen Nordjyske

 

D 15-16

Ingen Nordjyske

 

D 17-20

Anne Blom

Mariager Fjord OK

D 21

Mette Møller Nielsen

TRRI

D 35

Bettina Gjedde

Mariager Fjord OK

D 45

Dorte Filskov

Aalborg OK

D 50

Karin Wæhrens

OK Vendelboerne

D 55

Elizabeth Borchorst

Mariager Fjord OK

D 60

Lillian Netteberg Jørgensen

Aalborg OK

H -12

Troels Krogh

Nordvest OK

H 13-14

Ingen Nordjyske

 

H 15-16

Ingen Nordjyske

 

H 17-20

Ingen Nordjyske

 

H 21

Palle Korsbæk

TRRI

H 35

Søren Skovrider

Mariager Fjord OK

H 40

Henrik Bach

Mariager Fjord OK

H 45

Walther Rahbek

Aalborg OK

H 50

Jens Christensen

Mariager Fjord OK

H 55

Helge Poulsen

Mariager Fjord OK

H 60

Leif Hansen

Nordvest OK

H 65

Arne Pedersen

Mariager Fjord OK

H 70

Vagn Lidegaard

St. Binderup OK

B -14

Cecilie S. Udholm

Aalborg OK

B 15

Tove Møller

Mariager Fjord OK

H 21 vandre-
præmie

Palle Korsbæk
Jes Mose Jensen
Niels Agerholm

TRRI

Vandrepræmie, bedste ungdomsklub:

Aalborg OK

 

UDMÆRKELSER 2005

Lederprisen

Pia Hejlskov Mogensen

St. Binderup OK

Banelæggerprisen

Jan Møller

Aalborg OK

 

NORDJYSKE MESTRE 2005 - NJM LANG

H 15-20

Rico H. Mogensen

St. Binderup OK

H 21

Jes Mose Jensen

TRRI

H 35

Henrik Bach

Mariager Fjord OK

H 45

Jens Christensen

Mariager Fjord OK

H 55

Arne Pedersen

Mariager Fjord OK

D 15-20

Zenia Hejlskov Mogensen

St. Binderup OK

D 21

 Ingen Nordjyske

 

D 35

Ingen Nordjyske

 

D 45

Elizabeth Borchorst

Mariager Fjord OK

  

NORDJYSKE MESTRE 2005 - NJM STAFET

Beg. -12

Kristian Jørgensen

Signe Edsen

Andreas Jørgensen

Nordvest OK

Beg.

 

 

 

 

D 15-18

 

 

 

 

D 19-39

Johanne Winther

Anna Bobach

Mie Møller

Aalborg OK

D 40

Dorte Filskov

Lillian Netteberg

Edith Sørensen

Aalborg OK

H 15-18

Zenia Hejlskov Mogensen

Christian Holm Hansen

Thomas Dalsgaard Sørensen

S. Binderup OK

H 19-39

Johan Mac Lassen

Jes Mose Jensen

Jørn Svendsen

TRRI

H 40

Søren Theilgaard

Bo L. Andersen

Søren Bak

Aalborg OK

H 55/D 35

Arne Pedersen

Helge Poulsen

Bettina Gjedde

Mariager Fjord OK

H 65/D 50

Peter Arildsen

Vivi Arildsen

Svend Brøns Pedersen

OK Vendelboerne

H/D -12

 

 

 

 

H/D -43

Sofie H. Winther

Rasmus L. Bruhn

Trine F. Theilgaard

Aalborg OK

H/D 90-

Gitte Møller

Lars Humle

Ole Christiansen

Aalborg OK

FRI

Hanne B. Mikkelsen

Kaj Pedersen

Ellen Thomsen

OK Vendelboerne

Vandrepræmie  (Kronhjortegevir)

Aalborg OK

  

NORDJYSKE MESTRE 2005 - NJM NAT

H- 14

Kristoffer Sloth

Aalborg OK

D -14

Sofie H. Winther

Aalborg OK

H 15-16

Bjarke Boserup

Aalborg OK

D 15-16

Mia Egander

Mariager Fjord OK

H 17-20

Rico Hejlskov Mogensen

Christian P. MacLassen

St. Binderup OK

 

TRRI

D 17

Helle Bobach

Aalborg OK

H 21

Palle Korsbæk

St. Binderup OK

 

 

 

H 35

Jes Mose Jensen

TRRI

D 35

Bettina Gjedde

Mariager Fjord OK

H 45

Ole Jensen

Rold Skov OK

 

 

 

H 50

Jens Christensen

Mariager Fjord OK

D 50

Ansa Mac Lassen

Mariager Fjord OK

H 60

Finn Mengel-Jørgensen

OK Vendelboerne 

 

 

 

 

NORDJYSKE MESTRE 2005- NJM DAG

D -12

Ingen Nordjyske

 

D 13-14

Ingen Nordjyske

 

D 15-16

Zenia H. Mogensen

St. Binderup OK

D 17-20

Louise Friis Hansen

St. Binderup OK

D 21

Mette Møller Nielsen

TRRI

D 35

Bettina Gjedde

Mariager Fjord OK

D 45

Pia H. Mogensen

St. Binderup OK

D 50

Bente Skovrider

Mariager Fjord OK

D 55

Ansa Mac Lassen

Mariager Fjord OK

D 60

Rigmor Schou

Mariager Fjord OK

H -12

Troels M. Jensen

Nordvest OK

H 13-14

Christian M. Jensen

Nordvest OK

H 15-16

Thomas Dalsgaard Sørensen

St. Binderup OK

H 17-20

Rico Hejlskov Mogensen

St. Binderup OK

H 21

Jes Mose Jensen

TRRI

H 35

Ingen Nordjyske

 

H 40

Lars Humle

TRRI

H 45

Per Korsbæk

St. Binderup OK

H 50

Jens Christensen

Mariager Fjord OK

H 55

Sven Ove Thimm

OK Vendelboerne

H 60

Arne Pedersen

Mariager Fjord OK

H 65

Erik Hedegaard

Nordvest OK

H 70

Ingen Nordjyske

 

B -14

Signe Edsen

Nordvest OK

B 15

Ingen Nordjyske

 

H 21 vandre-
præmie

Jes Mose Jensen
Christian P. MacLassen
Johan MacLassen

TRRI

Vandrepræmie, bedste ungdomsklub:

St. Binderup OK